Welkom

Hartelijk welkom op de website van de AWN – regio Utrecht, van de Nederlandse Archeologievereniging.
Struin eens rond in de prachtige wereld van de archeologie in de regio Utrecht. Daar is héél veel te beleven en te doen.
Archeologie is heel wat meer dan wat in de aarde rondspitten. Bij de AWN leer je wat er zoal bij komt kijken. Er worden cursussen aangeboden op verschillende niveaus.
Op deze website staan tal van activiteiten en mogelijkheden om jouw interesse om te zetten in een heuse hobby. Als vrijwilliger in de archeologie kan je onmiddellijk aan de slag.
Maar kijk eerst eens rustig rond op deze website! En vergeet onze berichten niet!👍 Leuk dat je er bent …
Archeologie in de regio?
De regio Utrecht heeft een buitengewoon rijke archeologische bodemschat!
Denk daarbij aan de Limes, maar ook aan het Romeinse achterland. En denk eens aan de grafheuvels op de Utrechtse heuvelrug.
Rijk aan kastelen, middeleeuwse steden, het houdt niet op. …
Kortom, op archeologisch gebied kom je in de regio Utrecht niet uitgepraat!
Evenementen
- 055 February 2022
32ste STEENTIJDDAG (digitaal) zaterdag 5 februari 2022
Programma 32ste STEENTIJDDAG zaterdag 5 februari 2022
Vanwege de (corona-)omstandigheden zijn we ook dit jaar genoodzaakt tot een digitale Steentijddag, er worden simpelweg een beperkt aantal mensen toegelaten in onze vertrouwde zaal en wij willen niet kiezen…
Vanaf 11:00 uur zal er daarom een digitaal programma te volgen zijn via de website van het Rijksmuseum van Oudheden. U kunt zich daar ook inschrijven om deze lezingen bij te wonen en de abstracts erop naslaan.
Zie daarvoor: https://www.rmo.nl/onderzoek/steentijddag/steentijddag-2022
Of meld u direct aan: https://rijksmuseum-van-oudheden.webinargeek.com/digitale-steentijddag-2022Blijf gezond!
De steentijddag-organisatie (Luc Amkreutz, Roy Machiels, Marie-France van Oorsouw, Hans Peeters, Daan Raemaekers en Bjørn Smit). E-mail: steentijddag@rmo.nl
VOORLOPIG PROGRAMMA van de 32ste (digitale) STEENTIJDDAG
11:00 Opening
11:10 – 11:40 Nico Arts, Xavier van Dijk & Ruud Hemelaar Een opgegraven Ahrensburg- site met Baltisch vuursteen in Asten (N.Br.)
11:40 – 12:10 Dean Mepschen De Nederlandse hunebedden vanuit Deens perspectief: de constructie van de dekheuvel
12:10 – 12:25 BERICHT: Dick Schlüter, Ben Klein Nagelvoort en Johan Kabout Mander is meer dan Midden-Paleolithicum12:25 – 13:00 PAUZE
13:00 – 13:30 Lucy Kubiak-Martens What Goes Up Must Come Down – the Neolithic human diet based on coprolites from the Swifterbant sites (ENGELS)
13:30 – 13:45 Kelvin Wilson Mode van gras, bast en bloemen: Kleding in het Europees neolithicum
13:45-14:00 BERICHT: Judith van der Leije, Axel Müller, Sebastiaan Knippenberg en Ivo van Wijk Steentijd op de oevers, onderzoek van twee laat-mesolithische en vroeg-neolithische vindplaatsen binnen het toekomstige tracé van de A1514:00 – 14:30 PAUZE
14:30 – 15:00 Jos Bazelmans De subfossiele bosresten van Leusden-Den Treek en de ontwikkeling van het klimaat in het laat-glaciaal
15:00 – 15:30 BERICHT: Joep Orbons en Joris Brattinga Consolidatie Vuursteenmijn Rijckholt-St.-Geertruid